Hakkımızda

hkk-bnr

Firmamız İsviçre kökenli, ülkemizde İstanbul merkezli doğrudan satış ofisidir. Ülkemizde 20 yılı aşkın süredir polyamin bazlı ürünlerin pazarlamasını, satış sonrası uygulamasını ve teknik servis desteğini yapmaktadır. TEKSUKİM ; FINEAMIN Güney Marmara ve Ege Yetkili Bölge Distribütörlüğünü BURSA merkezli olarak üstlenmektedir. 

En son 2007 yılı içerisinde yapılan çalışmalarla ürünlerin formülasyonlarında –günümüze dek olan uygulamaların ışığı altında ve son kullanıcıların beklentileri doğrultusunda– bazı değişiklikler yapılmış ve bir üst aşama olarak FINEAMIN® serisi ürün yelpazesi oluşturulmuştur.

Su ıslahında 4. kuşak program olarak adlandırılan “film yapıcı aminler”, metal yüzeylerinde film oluşturmaları ve korozyona karşı bir koruma gerçekleştirdikleri keşfedildiği zamandan beri kazan ve soğutma sistemlerinde kullanılmaktadır.

Ürünler ve verilen servis hizmetleri ISO 9001 / ISO 14001 sertifikası ile belgelenmektedir. Firmamızın ana konusu Kazan,Soğutma Suyu ve Kapalı Devre kimyasallarını üretmek ve satış sonrası teknik servis hizmetlerini vermektir.Hedefimiz teknolojik gelişmeleri müşterilerimize fayda sağlayacak şekilde aktarmak ve bir ortaklık anlayışı içerisinde sürekli mükemmele ulaşmak için çalışmalarımızı yönlendirmektir.

Fineamin polyaminler bazlı yapısı ile su ve buhar/kondens sistemlerinde metal yüzeylerde moleküler boyutta film tabakası oluşturarak korozyonu engelleyen ve kombinasyonunda bulunan polyakrilik kopolimerler vasıtasıyla sertlik stabilizasyonu yaparak kabuk oluşumunu engelleyen tamamen organik yapıda olan bir üründür. Bu özelliğine bağlı olarak kazan suyunda üründen kaynaklı iletkenlik yükselmelerine sebep olmaz ve blöf miktarını azaltarak tasarrufu sağlanmasına yardımcı olur.

Polyaminlerin diğer bilinen amin bazlı kimyasallardan farkı film yapıcı inhibitörler olarak görev yaparak,yüzeylerin çok etkin olarak korozyona karşı korunması ve sistemde önceden oluşmuş istenmeyen birikintileri (Demiroksit, anorganik tuzlar v.b) çözerek temiz ısı yüzeyleri sağlamasıdır.

Özellikle yüksek basınçlı enerji santrallarındaki kazanlarda tamamen organik yapısı nedeniyle (poyamin – polyakrilat co polimer – nötralizan amin) türbün hattına kazan suyu kazan suyu sürüklenmesi olduğunda kızdırıcı borularında ve türbün kanatlarında inorganik kirlenmeye neden olmaz. Filming-amin korumanın bir diğer üstünlüğüde; kazan metali yüzeylerinde oluşan magnetit tabaka amin filmi altında asla kalınlaşmaz.

TEKSUKİM olarak işletmelerinizdeki ;

Jeotermal Suları , Soğutma Kule Sistemleri , Kazan-Kondens Sistemleri ile Kapalı Devre Chiller Sistemlerinizin Depozit , Korozyon ve Mikrobiyolojik Kirlilik Oluşumuna Karşı Dünya Standartlarında Korunması ve Jeotermal , Soğutma Kule Sistemleri , Kazan-Kondens Sistemleri ile Kapalı Devre Chiller Sistemlerinizin en az su , kimyasal ve enerji kaybı ile çalışmasını sağlayarak genel işletme maliyetlerinizin en optimum seviyelere çekilebilmesi amacıyla ISO 9001 – ISO 14001 belgeli ürünlerimiz ile yürütmeyi planladığımız Teknolojik Su Islahı Kimyasal Programları ile hizmetinizdeyiz.


Bütün sistem organik dispersantlar ve polyamin bazlı film yapıcı aminlerden oluşan özel ürünümüzle tek bir kimyasal ile korunacaktır.